İyon Sağlık Medikal; ‘’İnsülin Kalem İğne Ucu’’ ithalatı ve yurtiçi pazarlamasını yapmak üzere kurulmuş olup, başarılı Ar-Ge çalışmalarının neticesinde, kendi üretim tesisini kurarak, Türkiye’de ilk yerli ‘’İnsülin Kalem İğne Ucu’’ üreticisi ve yine ilk yerli ‘’Okyanus Suyu’’ üreticisi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Her iki üründe de TUBİTAK desteği ile Proje Başarı Takdiri almıştır.

İyon Sağlık Medikal; Ürün portvöyünü her geçen zamanda artırarak, mevcut yapısı üzerinden her yıl %70 Kapasite, bilanço ve istihdam büyümesi sağlamıştır. Kurulduğunda tek ürün olarak üretim ve satışı yapılırken, şu an yaklaşık 13-14 farklı ürün grubundan ve ayrıca 60’ a yakın çeşitli markalarla üretim ve satış gerçekleştirmekte olup,  hızla pazar payını büyüterek, adil ve kaliteli rekabet ortamı yaratmaktadır.

Ürettiğimiz ürünlerin tamamı ISO ve CE standartlarında olup, tüm ürünler kendi tescilli markaları ve kalite sertifikaları ile hizmete sunulmaktadır.

Kalite Politikamız, Vizyonumuz ve Hedefimiz; İyon Sağlık Medikal olarak, Ürettiğimiz her üründe kalitenin öncüsü olmak, insan sağlığına hizmet etmeyi görev bilmek, ülkemize, milli gelirimize ve istihdama katkıda bulunmaktır.

Ülkemizin sağlık sektöründe hep ilk olduk ve her zaman ilk olmayı hedefliyoruz.